Aktuality

Fotogalerie

Třídy

Občanské sdružení

Dokumenty

Odkazy O škole 


 ZŠS − část Rooseveltova 


 ZŠS − část Alžírská 


 Lyceum 


 SPC 


 Kontakty 


Kde nás najdete


 
 

TŘÍDA  H

Učitelka: Gabriela Berdychová

6 žáků

Třídu H navštěvují žáci s nízkofunčním autismem, je tedy přehledně strukturovaná, jak interiérem třídy, tak časovým plánem (strukturou dne). U dětí, které nemluví, velmi rychle nastavujeme alternativní komunikační systém pomocí fotografií, piktogramů a MAKATONU.

Pracujeme s atraktivními didaktickými pomůckami a pracovními šablonami. Denní rozvrh je nastaven vždy tak, aby předmět vyžadující velké soustředění a dobré pracovní návyky byl vždy jeden za dopoledne a zbytek času vyplňovaly výchovy, tedy cvičení, kreslení apod. Každý žák má během týdne individuální hodinu učení s třídní učitelkou, kde si osvojuje nové znalosti, a tak i větší jistotu a samostatnost při práci během společné výuky.

Pravidelně navštěvujeme multisenzorickou místnost SNOEZELEN, kterou je vybavena naše škola.

Třída H je velmi pestrá povahou žáků i jejich zálibami. Pracovní tempo je přizpůsobeno „zlatému středu“ a individuální přístup ke každému, zaručuje dětem pohodu ve třídě po většinu školního roku.

Při výchově i vzdělávání využíváme osvědčených i nových metod. Vycházíme tak z toho nejlepšího, co celosvětový výchovně vzdělávací systém nabízí. Pravidelně využíváme nabídky kurzů, školení a seminářů zaměřených na problematiku Pervazivně vývojových poruch, ABA terapie, logopedie apod.

Děti chodí na plavání do veřejného bazénu, celoročně využívají hipoterapii a canisterapii v prostorách školy.


VSTUPTE DO TŘÍDY!


Zpět